V první baráži s Hranicemi muži o gól prohráli, střelecky jim nevyšla druhá půle

Baráž o extraligu mužů

Reálnou naději na postup do extraligy mají stále strakoničtí muži. I přesto, že první barážové utkání v Hranicích prohráli. Moravanům ale v sobotu 14. května podlehli jen těsně, o jediný gól – 21:22 (14:11), což je do domácí odvety jistě hratelný výsledek. Strakoničtí bohužel ztratili třígólové vedení. Ve druhém poločase se dostali do útlumu, za třicet minut dokázali vstřelil jen sedm branek. Druhý zápas u Otavy se bude hrát v sobotu 21. května od 17 hodin. V sezoně mužstvo doma z jedenácti zápasů ztratilo jen v jednom, a to při remíze s Jičínem B, zbylých deset vyhrálo (jednou kontumačně).

Komentář trenéra Michala Zbírala: „Myslím, že jednogólová prohra pro nás do odvety nehraje zásadní roli. Vzhledem k průběhu zápasu je zklamáním, vedli jsme totiž o tři branky. Ale kdyby nám to někdo řekl před zápasem, brali bychom to. Pro druhý zápas to znamená, že musíme vyhrát. A věřím, že vstřelíme víc gólů, takže pro nás jakákoliv výhra bude postupová. V utkání byly dva klíčové momenty – začátek druhé půle, kdy jsme měli přesilovku, ale nevyužili jsme ji a naopak ji prohráli. To nás hodilo do útlumu na deset patnáct minut. Proto jsme za celou druhou půli dali jen sedm branek. Druhým moment přišel v závěru, kdy jsme trefili tyč a dvakrát nás vychytal brankář. Určitě i v této sestavě jsme mohli uspět, jen jsme se dostali do útlumu. Nedokázali jsme se prosadit v přesilovce, kdybychom odskočili, vypadalo by to úplně jinak. Věřím, že máme na to v odvetě překvapit. Nehráli jsme úplně stoprocentně, co jsme chtěli. Chci poděkovat všem, kteří nás přijeli podpořit. Věřím, že doma nás fanoušci doženou ještě k lepšímu výkonu. Máme drobné šrámy, které do odvety doléčíme, takže budeme ve stejné sestavě.“

Baráž o extraligu mužů – 1. utkání: TJ Cement Hranice – HBC JVP Strakonice 1921 22:21 (11:14). Branky: Lefan 5, Piwko 4 (1), Plaček 3 (1), Noworyta 3, Ciboran, Andrš 2, Magrla, Brož, Padalík 1 – Bičiště 7, A. Nejdl 6, Krejčí 4, Pek 2, F. Lukeš, M. Nejdl 1. Rozhodčí: Hájek, Kozler. Vyloučení: 3:4. ŽK: 1:1. Góly ze sedmiček: 2:0.