Ve vyprodané hale se hraje vždycky dobře, říká Veronika Vávrová

Strakonická odchovankyně Veronika Vávrová má za sebou druhou sezonu v dresu účastníka MOL ligy Lázně Kynžvart, a ještě několik dalších sezon pravděpodobně v Kynžvartu zažije. Lázeňskému městu se upsala na dalších 5 let.  

Ahoj Verčo,
máš za sebou úspěšnou sezónu, ve které jsi zaznamenala 73 ligových branek, ale hlavně jste vybojovaly skvělé druhé místo v MOL lize, kdy jste byly rovnocenným soupeřem mosteckým Andělům. Jak bys zhodnotila uplynulý ročník a jak jsi spokojená se svými výkony během sezony?
S uplynulou sezónou můžeme být spokojení, je to naše první medaile z ligy a pro kynžvartskou házenou je to velký posun. Sezónu osobně hodnotím dobře, ale na začátku sezóny jsem měla zranění, přetržené vazy v kotníku, takže jsem byla na tři měsíce mimo, tím pádem byl herní rozjezd trošku pomalejší.

V obou finálových utkání jsi v součtu nastřílela 18 branek, z toho 12 ze sedmiček. Mám tomu rozumět, že jsi se v týmu ujala role exekutora 7metrových hodů?
Tak to byla trošku souhra náhod, v prvním zápase s Mostem jsem šla na první sedmičku, kterou jsem proměnila a pak už jsem chodila pořád.

V domácím finále, které jste odehrály v Chebu na vás přišlo 800 diváku, v Mostu dokonce ještě o 5 stovek více. Jak se ti hrálo před takovou kulisou?
Ve vyprodané hale se hraje vždycky dobře, atmosféra na obou utkáních byla hodně bouřlivá, ani jsme se s holkama na hřišti neslyšely, i když jsme byly metr od sebe.   

Stříbrné medaile se musí oslavit, to bez debat. Co se týká oslav, vždycky jsem měl tu čest s oslavou v mužském nebo chlapeckém podání, kde většinou pivo nebo „ochucená“ kofola tekla proudem. Jak ale vypadá párty kde se sejde minimálně 16 žen a dívek? Kde jste slavily? Jak veselo bylo?
Samozřejmě jsme to pořádně oslavily. Slavily jsme na penzionu v Kynžvartu a bylo hodně veselo. 

V Evropském poháru jste těsně padly hned v úvodním kole s makedonským týmem HC Gjorche Petrov-WHC Skopje. Sice po těsném vyřazení asi přišlo rozčarování a zklamání, ale určitě dobrá zkušenost s pohárovou Evropou. Jak na tento dvojzápas vzpomínáš? Nebo na něj chceš rychle zapomenout?
Z evropských pohárů si odnášíme hlavně cenné zkušenosti se zahraničními týmy, myslím, že byla škoda, že jsme vypadly, zápasy se nám nepovedly podle našich představ, ale musely jsme se z toho rychle oklepat a soustředit se na další zápasy.

„Molka“ nebo jakákoli nejvyšší soutěž je odrazovým můstkem k přestupu do zahraničního klubu. Určitě máš představu, kam bys chtěla jednou odejít. Můžeš prozradit jakou ligu nebo jaký tým bys považovala za splněný sen?
Určitě bych si chtěla zahrát v zahraničí nejlépe v nejvyšší soutěži. Mířím buď do Německa nebo Francie, ale kdyby se naskytla i jiná dobrá nabídka, tak bych o tom určitě uvažovala. 

Jak uvádím výše, podepsala jsi smlouvu na dalších 5 let. Teď máte pravděpodobně naordinovaný klid, dovolenou. Kdy začínáte s drilem?
Tak klidu si moc neužiju, hned za týden po sezóně nám začíná s juniorskou reprezentací příprava na mistrovství světa, na které se chystáme 15.6. Šampionát bude v Makedonii, moc se na to těším, je to moje poslední juniorské mistrovství, až po něm si tedy budu moc dopřát krátké volno, než nám začne letní příprava v Kynžvartu. 

Nedávno (27.5.) jsi úspěšně maturovala na strakonickém gymnáziu. Nemohu se nezeptat co máš v plánu studovat? Před dvěma lety jsi na dotaz, jestli se chceš věnovat házené i po střední škole odpověděla, že ano. Nastala nějaká změna?
Ano házené se chci věnovat i nadále, mířím na vysokou školu do Plzně, dala jsem si tři přihlášky na různé obory, tak uvidím, kam nakonec půjdu.