Vezou body! Tři čtyřgólové série zajistily Strakonickým hladké vítězství v Hranicích

Chance extraliga, play-out

Zvládli to! Strakoničtí házenkáři se oklepali z uplynulých dvou porážek s Maloměřicemi, které utrpěli v rozmezí týdne a po nichž se jejich náskok na ně ztenčil na jediný bod, a došli si pro vítězství. Ve 2. kole play-out Chance extraligy ve středu 29. března vyhráli na hřišti posledních Hranic přesvědčivě 33:25 (17:14).

Nedopustili tak překvapení, které by jinak značilo velkou krizi mužstva. Jihočeši se nyní pronásledovateli z Brna vzdálili v tabulce na tři body, i když soupeř měl nyní volný los a tudíž má odehráno o zápas méně.

Tým od Otavy porazil Hranice i ve třetím vzájemném utkání sezony. Po domácím vítězství 31:29 a jarním venkovním 31:22 přidal další, velmi podobné tomu druhému ze základní části. Na něj zadělal v závěru prvního poločasu a v průběhu toho druhého.

Strakoničtí inkasovali jako první a následně Eduard Wildt neproměnil sedmičku, ovšem Martin Němec byl pak v této činnosti dvakrát za sebou úspěšný a postaral se o první obrat ve skóre. Potom se radoval dvakrát za sebou soupeř, ovšem hosté odpověděli třemi brankami. Hranice v dalším průběhu dvougólový deficit několikrát dorovnali, aby potom třemi přesnými zásahy za sebou v rozmezí 24. a 26. minuty otočili z 10:12 na 13:12.

O vyrovnání se postaral čtvrtou úspěšně proměněnou sedmičkou Martin Němec, domácí si vzápětí vzali náskok zpátky ze stejné příležitosti. To bylo na konci 27. minuty a bylo to naposledy, kdy byli ve vedení. Závěr úvodního dějství totiž vyšel Jihočechům skvěle. Během dvou minut vsítili čtyři góly a do šaten šli k přestávce s nadějným náskokem 17:14.

A dokázali na něj navázat hned po změně stran. Po čtyřech minutách druhé půle, když se předtím oba týmy prosadily dvakrát, přišla další čtyřgólová pasáž, tentokrát bezmála čtyřminutová, díky které hosté odskočili na 23:16. A to nebylo vše. Od poloviny 44. do konce 47. minuty předvedli další takto gólově úspěšný úsek, což znamenalo vedení už o deset branek (28:18).

Tím bylo definitivně rozhodnuto. Ve zbylém čase ještě svěřenci trenéra Michala Zbírala dvakrát vedení navýšili na jedenáct gólů, ovšem poslední dvě minuty se odehrály v režii hráčů Hranic, kteří třemi trefami konečnou porážku korigovali. Strakonický tým střelecky táhl Ondřej Sedláček, autor sedmi branek. Pětkrát se prosadil Leonard Kaplan, čtyřikrát se prosadil Eduard Wildt a všechny čtyři své sedmičky proměnil Martin Němec.

Chance extraliga, play-out – 2. kolo: TJ Cement Hranice – HBC JVP Strakonice 1921 25:33 (14:17). Branky: Halama 8 (5), Padalík 4, Siročák 3, Pinkas, Andrš, Kubeša 2, Zamarski, Polášek, Folwarczný, Doričák 1 – Sedláček 7, Kaplan 5, Němec 4 (4), Wildt 4, A. Nejdl 3 (2), Landsinger 3, Nový, Bičiště 2, Brůha, Fencl, M. Nejdl 1. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Vyloučení: 1:4. ŽK: 1:0. Góly ze sedmiček: 5:6. Diváků: 62. Výsledek dalšího utkání: Kopřivnice – Nové Veselí (28:26). Volno měly Maloměřice Brno.