Z ligových týmů začali vítězně jen mladší dorostenci, porazili Mělník

V premiérovém utkání II. ligy mladšího dorostu zvítězili v sobotu 22. září strakoničtí házenkáři nad Mělníkem 35:22 (13:9).

Komentář trenéra Romana Nejdla: „Vývoj první půle byl poměrně vyrovnaný, udržovali jsme si mírný náskok dvou až čtyř branek. Lehce nás svazovala nervozita z premiéry většiny hráčů v nové soutěži. Nevynucené chyby v útoku a neproměněné šance jsme dokázali velkou bojovností v obraně napravit. Rozhodující okamžik přišel ve 38. minutě, následujících deset minut jsme vyhráli 8:1 a vykročili k vítězství. Za téměř celé utkání bych chtěl pochválit celý tým za bojovnost a nasazení, i když posledních deset minut bylo z obou stran poněkud lehkovážných, z jednotlivců zaslouží pochvalu Štěpán Kalbáč a Oleh Lysenko, střelecky zazářil Šimon Hůda, v obraně zaujal Robin Moroz a Martin Němec.“

II. liga mladších dorostenců – 1. kolo: Strakonice – Mělník 35:22 (13:9). Branky: Hůda 8, Kalbáč 7, Lysenko 6, Čarek, Joza 4, M. Nejdl 3, Kosák 2 (1), Beneš 1. Rozhodčí: Beneš, Chalupa. Vyloučení: 4:3. ŽK: 2:3. Góly ze sedmiček: 1:1. Diváků: 55.

V dalším kole hraje družstvo opět doma. V sobotu 29. září se od 14 hodin utká s Duklou Praha B.