Zkušenost Lovosic a širší kádr byly příčinou debaklu Strakonic

Tečka za první polovinou základní části extraligy měla pro strakonické házenkáře hořkou příchuť. S Lovosicemi doma první prosincovou sobotu utrpěli dosud největší debakl v nejvyšší soutěži, prohráli rozdílem 15 branek 21:36 (11:18). V tabulce jsou tak dál poslední. Jak duel okomentovali jeho aktéři?

Roman Marienka st., trenér Strakonic

Rozhodl první poločas – neproměněná šňůra šancí ze šestky. Lovosičtí nám tak postupně utekli na pět a více gólů. Předtím si ale troufám říci, že jsme za nerozhodného stavu byli lepším mužstvem. Lépe jsme bránili, jenže jsme to nepodpořili proměněnými útoky. Druhou věcí byla šíře našeho kádru. Chyběl nám zraněný Tomáš Nejdl, museli jsme stáhnout Tomáše Peka, který laboroval s drobným zraněním. Mladý Ondřej Landsinger si obnovil zranění, kvůli kterému celý týden netrénoval, Filip Zdychynec má problémy se zády. Proto jsme povolali Petra Masáka, aby vypomohl alespoň v obraně. Samozřejmě je potřeba uznat také kvality soupeře.

Adam Nejdl, nejlepší hráč Strakonic

Udělali jsme zbytečné chyby v obraně a nevyužili jsme dobré příležitosti – z toho se zrodil takový výsledek. Bohužel… Je škoda, že jsme nezvládli závěr zápasu, mohlo to skončit ´jen´o deset gólů. Jenže jsme moc vymýšleli a bylo z toho zbytečných pět branek. Jinak je příjemné, být zvolen nejlepším hráčem utkání a současně vyhrát u diváků v anketě Srdcař zápasu. Jsem za to velmi rád, je to ocenění toho, co dělám. Ale nepřeceňoval bych to, je to hodně dáno tím, že jsem mladý. Něco jsem předvedl, to ano, ale lidé mi dali hlasy proto, že jsem nikdy předtím takto nehrál.

Vojtěch Srba, zaskakující trenér Lovosic

Pro nás bylo prioritou navázat na předešlé dva vydařené výkony v Jičíně a doma se Zubřím. Cíl jsme ve Strakonicích výrazným vítězstvím bezpochyby splnili. Výsledek je pro domácí až krutý, takový rozdíl v utkání nebyl. Rozhodla šíře kádru. Když se Strakoničtí ve druhé půli přiblížili ve skóre, naši střídající hráči udrželi určitý standard a po zásluze jsme tady vyhráli. Jsme za to rádi, v předešlých utkáních to na jihu Čech nikdo neměl jednoduché.

Jiří Semerád, nejlepší hráč Lovosic

Věděli jsme, že nás ve Strakonicích nebude čekat nic lehkého. Soupeř si jistě přál oplatit nám pohárovou prohru. Pořádně jsme se připravili, čekali jsme, že se to bude tahat. Zlom přišel v závěru prvního poločasu při domácí přesilovce, kdy jsme odskočili: podržel nás brankář a dávali jsme jednoduché góly z rychlých protiútoků. Roli sehrálo i to, že máme více zkušených hráčů.